fbpx

Rozstępy…
To wrzecionowate pęknięcia skóry, które towarzyszą najczęściej szybkiemu wzrostowi lub przybraniu na wadze.Szczególnie często występują na brzuchu, boczkach, dolnej części pleców, piersiach i udach. 
Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej. Zazwyczaj są spowodowane złym funkcjonowaniem komórek odpowiedzialnych za produkcję elastyny i kolagenu.

W ostatnim czasie mówi się, że w dużej mierze za rozstępy odpowiada GENETYKA i jest to po części prawdą. Możecie jednak aktywnie wspomagać swoje kruche i łamliwe włókna kolagenowe, który w zdrowej wersji są bardzo wytrzymałe.

Co należy robić aby zminimalizować ryzyko występowania rozstępów, szczególnie w ciąży ?

– Pij dużo wody. Minimum 8 szklanek dziennie. Woda nawadnia organizm, w tym naskórek i usuwa z organizmu toksyny. To one mogą być przyczyną upośledzania komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny .

– Jedz owoce i warzywa. Szczególnie te, które zawierają dużo witaminy A, C i E.
Witamina C przyśpiesza produkcję kolagenu, E wzmocni błony skóry a witamina A zregeneruje tkankę.

– Regularnie masuj i nawilżaj skórę Kremem Zaspa Soft Skin . Minimum raz dziennie, po kąpieli.

– Złuszczaj naskórek. Możesz to robić z powodzeniem 2-3 razy w tygodniu wykorzystując naturalne składniki np. zmieloną kawę. Pamiętaj tylko aby złuszczanie nie było zbyt intensywne i dodatkowo nie podrażniło skóry.

– Ruszaj się. Ruch i ćwiczenia poprawiają krążenie a tym samym wpływają na jakość naszej skóry. Kobietom w ciąży szczególnie zaleca się jogę i pilates. Większość szkół rodzenia prowadzi również zajęcia ruchowe dla mam.

– Działaj zapobiegawczo. Szczególnie w ciąży smaruj brzuch i piersi przynajmniej raz dziennie Zaspa Soft Skin. Jeśli zauważysz pierwsze zmiany na skórze zwiększ ilość smarowań.

Przyjemnej pielęgnacji życzy Stefania