Parafina w kosmetykach - Super Mama - Szkoła Rodzenia

Kilka słów w tym temacie od Pani Stefanii
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇

Czym jest parafina?
Parafina to olej mineralny, stosowany w pielęgnacji od dziesiątek lat.
Zawierają ją również Krem Zaspa . Dlaczego?
Postaramy się Wam możliwie jasno wyjaśnić, w jakim celu postanowiliśmy umieścić ją w składzie naszych kremów.

Parafina jest procesem destylacji ropy naftowej, która zawiera setki składników zarówno dobrych jak i szkodliwych. Podczas destylacji jedne są starannie oddzielane od drugich. W parafinie pozostają wyłącznie te korzystne dla naszego zdrowia, dlatego jest ona od lat składnikiem leków, emolientów i kosmetyków przeznaczonych do skóry atopowej czy przesuszonej.

Nie mając odpowiedniej wiedzy chemicznej, łatwo poddać się skrótowi myślowemu, że skoro pochodzi ona z ropy naftowej musi być szkodliwa.
Bezpieczeństwo stosowania parafiny gwarantują nam BADANIA prowadzone od lat. Wszystkie jednoznacznie stwierdzają, że jest to substancja bezpieczna a nawet bardzo pomocna .

Parafinę często zestawia się z olejkami roślinnymi. Nasuwa się więc pytanie, czy wszystkie substancje pozyskiwane z roślin są zdrowe? Zdarzają się przecież rośliny wyjątkowo toksyczne. W jakich warunkach były one hodowane i jakich substancji używano podczas upraw?
O tym czy substancje pochodzenia roślinnego nadają się do wykorzystania w kosmetologii również decydują odpowiednie badania.

Parafina stosowana jest zarówno w lekach np. na zaparcia jak również w kosmetykach. Gdyby była ona szkodliwa, nie zostałaby dopuszczona do stosowania wewnętrznego (różnego rodzaju leki) jak i zewnętrznego.

Oleje roślinne wbrew pozorom mają nieco inne zastosowanie niż PARAFINA.
Głównie z uwagi na budowę chemiczną oraz właściwości.
Parafina zaaplikowana na skórę pełni głównie funkcję ochronną i barierową.
Nie wchodzi ona w reakcję ze strukturami skóry. Dlatego docenia się jej właściwości dermatologiczne.

Olej roślinny to przede wszystkim ekstrakty kwasów tłuszczowych. Dodaje się je do kosmetyków przeważnie z uwagi na cenne substancje odżywcze. Oleje te świetnie nadają się do pielęgnacji skóry osoby dorosłej i dziecka. Warunek jest jednak jeden- że nie powodują reakcji alergicznej. W dzisiejszych czasach coraz więcej Maluszków jak i osób dorosłych cierpi na alergie. W przypadku parafiny nie ma takiego ryzyka. Jest ona obojętna dla organizmu.

Olej roślinny NIE NADAJE SIĘ DO KREMÓW PIELUSZKOWYCH! Dlaczego? Ponieważ może uczulać i jest świetną pożywką dla bakterii, w przeciwieństwie do parafiny.
Dodatkowo parafina nie jełczeje i poza stanem skupienia nie zmienia swoich właściwości pod wpływem wyższej temperatury.

MIT- „Parafina nie daje skórze oddychać!”
Kosmetyk powinien tworzyć na jej powierzchni barierę, która zabezpieczy ją przed NADMIERNĄ utratą wody i tak właśnie czyni olej parafinowany. Nie jest jednak możliwe aby w nawet największym stężeniu uzyskać barierę, która CAŁKOWICIE uchroni skórę przed utratą wody. Olejki roślinne są nierozpuszczalne więc także chronią przed utratą wody ale nie wiedzieć czemu nikt im nie zarzuca „blokowania oddechu skórze”.

Parafina od lat polecana jest przez autorytety posiadające odpowiednie wykształcenie chemiczne i medyczne. To właśnie publikacje i badania tych autorytetów przekonały nas do pozostawienia parafiny w składzie Kremu Zaspa.
Mamy nadzieję, że Was również trafiają wyżej wspomniane argumenty.
Pozdrawiam Stefania