Wizyta położnej (na NFZ) - Super Mama - Szkoła Rodzenia

Wizyty położnej (na NFZ)

1. Każda kobieta ma prawo do bezpłatnego wyboru położnej rodzinnej w ramach NFZ

Korzyści w ciąży:

W ramach NFZ przysługuje Ci bezpłatna szkoła rodzenia w wymiarze:
od 21. do 31. tygodnia ciąży jedna wizyta tygodniowo
od 32. tygodnia ciąży do terminu porodu dwie wizyty tygodniowo.
Warunkiem korzystania z bezpłatnej opieki położnej jest złożenie deklaracji wyboru położnej. Nie wiąże się to z wyborem lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny pozostaje ten sam w Twojej poradni. Deklarację możesz złożyć podczas pierwszych zajęć w szkole rodzenia.

W zaawansowanej ciąży:

Jeśli jesteś już w zaawansowanej ciąży, poród tuż-tuż i po prostu zostało Ci niewiele czasu na przygotowanie, nie martw się i zadzwoń do nas. Zaplanujemy wspólnie indywidualny spotkanie z położną jeszcze przed porodem. Podczas takiej wizyty domowej będziesz mogła dokonać wyboru naszej położnej oraz skorzystać z bezpłatnej godzinnej edukacji.

Korzyści po porodzie:

Po porodzie Twoja położna będzie kontynuować opiekę podczas wizyt patronażowych i wspierać Cię we wczesnym okresie połogu aż do ukończenia 8 tygodnia życia dziecka.
Jeżeli jesteś po porodzie a nie masz jeszcze wybranej swojej położnej skontaktuj się z nami jak najszybciej.
Podczas pierwszych zajęć kursu szkoły rodzenia poznasz i wybierzesz dla siebie położną rodzinną. Ta sama położna odwiedzi Ciebie i Twoje nowo narodzone dziecko po porodzie w ramach bezpłatnych wizyt domowych.

Obsługujemy Trójmiasto, Pruszcz Gdański oraz Rumię.

Nie korzystasz ze szkoły rodzenia i chcesz umówić się z położną na bezpłatną edukację domową?

Jesteś po porodzie, ale nie byłaś nasza kursantką? Chcesz umówić wizytę położnej rodzinnej dla siebie i maluszka?

Mamy często pytają:

Zapisując się do szkoły rodzenia pobierają Panie deklarację wyboru położnej, którą należy wypełnić i przynieść na pierwsze spotkanie szkoły rodzenia.
Tak, nasze położne opiekują się mamą i maleństwem również poza szkołą rodzenia. Możesz umówić się z nasza położną na godzinną edukację przedporodową w zaciszu własnego domu. Położna przyjedzie do Ciebie i wspólnie wypełnicie deklarację wyboru położnej. Po porodzie Ty i Twoje maleństwo zostaniecie objęci opieką podczas bezpłatnych wizyt domowych.
Nie. Wybór naszej położnej rodzinnej jest bezpłatny. Edukacja i wizyty domowe są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Edukacja przedporodowa trwa zazwyczaj godzinę. Wizyta patronażowe trwają ok pół godziny.
Tak. Opieka położnej przysługuje w każdej ciąży i połogu, aż do ukończenia przez niemowlę drugiego miesiąca życia