fbpx

Temperatury spadają i wraz z nimi obniżają się mechanizmy obronne skóry. Dotyczy to szczególnie ochrony lipidowej naskórka. 
Pamiętajcie aby w tym okresie używać łagodnych preparatów myjących. Znacznie ograniczcie peelingi , szczególnie mechaniczne.

Niskie temperatury są wyjątkowo dokuczliwe dla skóry suchej . Produkcja łoju dodatkowo spada, przez co jest ona jeszcze gorzej chroniona.
Ciepłe i suche powietrze w zamkniętych pomieszczeniach powoduje utratę wody ze skóry.
Drastyczne zmiany temperatur doprowadzają do kurczenia się naczynek (na dworze) i szybkiego rozkurczania (w ogrzanym pomieszczeniu). Sprzyja to powstawaniu tzw. „pajączków”🕷🕸.

Niskie temperatury są największym wyzwaniem dla takich typów skóry jak : sucha, wrażliwa i naczynkowa.

👄👄Dbajcie także o usta👄👄. Wargi nie posiadają gruczołów łojowych. Nie chronią się same przed wpływem czynników zewnętrznych. KREM ZASPA ACTIVE świetnie nadaje się także do pielęgnacji warg. W nocy możesz wspomagać ich regenerację używając kremu ZASPA SOFT.

🙏🙏Pamiętajcie o dłoniach🙏🙏. One tak samo jak twarz są najbardziej narażone na szkodliwe działanie mrozu. Smarujcie je regularnie kremem natłuszczającym ZASPA ACTIVE . W okresie zimowym najlepiej minium 2 x dziennie. Zapewni Wam to piękną gładką skórę.

Przyjemnej pielęgnacji życzy Stefania 😘